Terzi Atölyesi

yeVeb
Author: yeVeb

Universitemiz Kurumsal İletişim Direktörlüğüne bağlı olan Giy-Çık Mağazası, üniversite öğrencilerinin giyim ihtiyaçlarını imkan dahilinde ücretsiz olarak karşılamaya çalışmaktadır.

Bu maksatla üniversitemiz personeli, öğrenciler ve hatta Erzurum dışından onlarca hayır sever vatandaş tarafından Giy-Çık Mağazasına sıfır, defolu veya ikinci el giysi yardımları yapılmaktadır. Bu yardımlardan defolu veya ikinci el olan giysilerden bazılarında yırtık veya sökük şeklinde arızalar olabilmektedir. Bu tarzdaki ürünler, Giy-Çık Mağazasında depolanmakta ve maalesef arızalı oldukları için öğrencilerin kullanımına sunulamamaktadır.

Terzi Atölyesi Projesi, hayırsever kişiler tarafından mağazaya getirilen ancak tadilat gerektirecek arızaları olması sebebiyle öğrenci kullanımına sunulamayan bazı kıyafetlerin, Giy-Çık Mağazası içerisinde konumlandırılacak küçük bir Terzi atölyesinde geri dönüşümünü sağlamayı amaçlamaktadır. Böylece bu ürünler tekrar kullanıma sunulmuş olacaktır. Bu proje sayesinde çok temel bir ihtiyaç olan ancak oldukça da yüksek fiyatlarla satılan giysi ve kıyafetlerin geri dönüşümü sağlanmış olacak ve geri dönüştürülen bu ürünler ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak Giy-Çık Mağazasında sunulacaktır.

Giy-Çık Mağazasının sloganı olan Paylaşırsan Yenilenir sloganındaki Yenilenir kelimesi, birçok manaya gelmekle beraber aslında bu projenin asıl gerekçesi olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Terzi Atölyesi Projesi, Toplumsal Duyarlılık Projeleri tarafından desteklenmiş ve proje kapsamında Terzi atölyesi için gerekli olan ekipman ve sarf malzemeler satın alınarak atölye faaliyetine başlamıştır.